Рубрики: |
Придане (Скриня, Сундук)
Прикрашання хати в молодого |
---|---|
Населений пункт: | с. Новоолександрівка, Вовчанський район, Харківська область |
Респонденти: | Здор Марія Маркіянівна (1924) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 21.07.2003 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Дружки збиралися у молодої перед весіллям?
Та там вечорничка маненька була, збиралися подруги молодої, варили вареники. Налагодили скриню, а брат сідає на скриню, а тоді молодий плате йому гроші і він тоді віддає скриню. У суботу вечером продавали скриню і їхали наряжати хату.
Що було у скрині?
Рушники, скатерть, одіяло, подушки, ковдри. Хрещені, тьотки їхали наряжати хату. Приїжжяють, упускають їх у хаті і вони начінають наряжать. Штори і прочеє. Шоб ніде соринки ніякої не пустили, усе культурно. А за ці припівочки, по чарочки горілочки. Вимагають, як хату вбрали. Везли з собою все: молоток, гвіздки, ножниці, все своє було. Спросиш чого, тоді давай могорич (треба було купити у сватів – Н.О.). На другий день вісілля, то хата вже убрана.