Рубрики: |
Посівання (Засівання)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Кобзарівка, Валківський район, Харківська область |
Респонденти: | Шлак Надія Андріївна (1931), Шапка Ніна Василівна (1926), Кобзарь Анастасія Олександрівна (1936), Кобзарь Анастасія Прокопівна (1931), Менко Лідія Олексіївна (1931) |
Збирачі: | Віра Осадча |
Дата запису: | 17.04.1991 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
На Новий рік у нас ходили по хатах, вітали. Ходили тільки мужики, хлопчики. Дівчатам не дозволялося ходити. Посипаючи, співали: «Ой в полі, полі сам Господь ходив» Приказували: «Ми добра желаєм, вас с празником поздоровляєм!» На Новий рік вранці посипали хлопці: «На щастя, на здоров’я, на Новий рік, щоб краще вродило, ніж торік. Конопель під стелю, а льон по коліна, щоб у наших священиків головка не боліла!»