Рубрики: |
Голодний святвечір (вечір Водосвяття)
Водохреща (Хрещення, Йордань, Водосвяття) |
---|---|
Населений пункт: | с. Гетьманівка, Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Кубрак Любов Іванівна (1909) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 11.08.1996 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Оце підуть до церкви говіть і немає довго. То бабуся озьме, поставля нас, це як святять воду, поставля рядочком, помолимось Богу, тоді дасть водички всим і по півпирожка. Це на голодну кутю. Аж у три часа будуть обідать. Поставе нас до ікон (обличчям – Н.О.) і Отченаш кажна дитина зна. Це нам бабуся давала водички, коли воду святили, а тоді приходили батьки з водичкою і усим, усим давали напитися. Кропили всю худобу, все подвір’я, а тоді входять у хату, хату посвятять. Всі п’ють воду, а тоді сідають обідать. Є дві води: свячена вода, святять на водосвяття 18 січня і хрещенська вода, святять 19 січня на Йордань. Пишуть хрести на всьому крейдочкою і збризкують водичкою і в хлівах, і в хаті, і по вікнах – це на Хрещення.
Хто писав хрестики?
Батько, а хоч мати.