Рубрики: |
Громадські толоки
|
---|---|
Населений пункт: | с. Петрівка, Красноградський район, Харківська область |
Респонденти: | Ялова Антоніна Пилипівна (1908) |
Збирачі: | Линник Г.І., Ломака Л.П. |
Дата запису: | 28.06.1964 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Текст збирача:
Уборка цукрових буряків. Під останню кучку буряків кладуть півлітру. Потім зносять солому, розпалюють багаття і несуть у вогонь ланкову. Ланкова кричить. За нею біжать жінки х півлітрою і кричать: «Не нужна ланкова, вона вредна, рано будила нас. Спалити її сяку-таку-перетаку!» А інші біжать і кричать: «Та не паліть же, вона нужна нам і на той рік!» Не дали спалити ланкову! Вона дякує: «Спасибі, що врятували!» Потім розстилають, ставлять закуску, горілку. Вгощають шоферів, голову колгоспу, бригадира, погрущиків. Всіх, хто в той час там є. Шоферам «колеса миють», собі «ножі миють» - обливають горілкою. Співають «Ой ноч моя темная, осінняя довгая», «Як була я молодою преподобницею», частівки. Гуляють з 7 годин вечора до 11 ночі, потім або гуляють в жмурки, або розходяться.