Рубрики: |
Запрошення на весілля (Кликання)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Петрівка, Красноградський район, Харківська область |
Респонденти: | Козюка Марина Дмитрівна (1901) |
Збирачі: | Линник Г.І., Ломака Л.П. |
Дата запису: | 30.06.1964 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Текст збирача:
Ходе молода по селу з дружкою, збирає дружків. «Просили тато, просили мама, просю і я дівчата в дружки, хлопці в бояри. Прощайте!» Приводе всіх дружків до молодого. Співають «Тихо, тихо Дунай водоньку несе, а ще тихше Марина косоньку чеше, Та на Дунай несе. Пливи, косо, до свекоркин двір, Слухай, коса, що свекорко каже? Добра годинонька Йде до мене чужа дитинонька Я й не годував, а буду замишляти, Я й не глядів, а буду посилати». Дружкам дарують, садовлять обідати, дають по чарочці. Свекруха дає по шишці.