Рубрики: |
Вінчання
|
---|---|
Населений пункт: | с. Петрівка, Красноградський район, Харківська область |
Респонденти: | Козюка Марина Дмитрівна (1901) |
Збирачі: | Линник Г.І., Ломака Л.П. |
Дата запису: | 30.06.1964 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Вінчали в церкві. Молоду вбирають в квіти і лєнту, в руках красний рушник. На молодого і молоду надівають вінці. Боярин і дружка держать їм вінці над головою. Потім водять коло столу тричі. Праві руки молодих зв’язали рушником або платочком молодого. Пєвча співає «Гряді» Батюшка дає молодим випити церковне вино і говорить при цьому: «Вінчається раб Божий Яков і раба Божа Марина В ім’я Отця, Сина і Святого Духа Амінь» Розв’язує батюшка руки, знімає вінці. Пєвча співає: «Многія лєта, многія лєта». Приходять додому. Сідають обідати у молодого. У молодої сама дружка.