Рубрики: |
Купальські ляльки та "дерева"
|
---|---|
Населений пункт: | с. Левківка, Ізюмський район, Харківська область |
Респонденти: | Вайло Варвара Іванівна (1882) (с. Левківка, Ізюмський район) |
Збирачі: | Золотухін Л.П., Лященко В.С., Шляхов Л. І. |
Дата запису: | 15.07.1963 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Текст збирача:
Після церковної служби роблять Мариноньку. Роблять з соломи, приплітають коси, одягають квітки й намисто. Тоді всі беруть її під руки і ведуть до Дінця (до води). Біля води співають: “ А сьогодні ж Івана, А завтра Купала”, “ Як купався Іван, та й той туди в воду впав”. Коли кидають Мариноньку в річку співають: “Потонула Маринонька, потонула,/І наверх кісонька зринула”. Після пісень парубки і дівчата, одягнені в українське вбрання, гуляють на лузі: співають, танцюють, жартують, веселяться.