Рубрики: |
Народна магія
Забобони |
---|---|
Населений пункт: | с. Новоолександрівка, Вовчанський район, Харківська область |
Респонденти: | Здор Марія Маркіянівна (1924) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 21.07.2003 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Обливалися водою, бігали дітвора і на взрослих лили, шоб пішов дощ. Можна йти по вулиці і із-за забора хтось хлюпне водою. Коли йщов дощ із градом, то викидали з хати рогачі, кочерги, лопату, якою хліб сажають у піч, і читали якусь молитву.
Люба п’ятниця, яка б не була, у піст чи коли, їдять пісне усе. У середу і в п’ятницю, оце два дні в тижні – піст. У п’ятницю мазать нільзя, ні в коєм случаї.
А прати?
Ну й стірать так-сяк, а мазать нільзя. І шити тоже нільзя.