Рубрики: |
Народження
Баба-повитуха |
---|---|
Населений пункт: | с. Геніївка, Зміївський район, Харківська область |
Респонденти: | Ковальова Софія Іванівна (1911), Титаренко Ольга Федорівна (1937) |
Збирачі: | Дмитро Лебединський, Олена Балака |
Дата запису: | 01.11.1991 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Яка баба приходила?
Та баба, шо принімала малятко.
Повитуха?
Да.
На третій день як вона?
Прийде, так вона ж там кладе в кувшинчик, кладе прядіво туди, сі́м’я кладе й вона молитву чита. І ллє отак на руку воду, ту шо вона там. А отак о заставляє пити навхрест. Отак, шоб я із ло ктя пила. І три дні. Ото вона прийде рано, ізіллє на руки і всьо.
А навіщо це?
Ну шоб молочко було. (Породілю – В.Г.) Купає в гарячій воді, отакі ночовки. Шо роділь купали. І кладе у купіль, і купає. Розпарює все. Та ще й сто грам наллют роділлі. Після купілю. Як скупа баба. І тоді пожалуста. І вкладають її, вона лежит, укутують, в неї розпарилось усе.