Рубрики: |
Сватання
|
---|---|
Населений пункт: | с. Вільхуватка, Нововодолазький район, Харківська область |
Респонденти: | Сопільняк Анастасія Олександрівна (1913) |
Збирачі: | Студенти ХДПІ |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Текст збирача:
Багато весіль було восени і весною, після Різдва і після Покрови, до Пилипівки. Свататися ідуть свати, перев’язані рушниками, несуть хліб, загорнутий у рушник. Хлібина повинна бути біла, найгарніша. Старости ідуть разом з молодим. Заходять у хату і звертаються до батьків дівчини: «Ми прийшли до вас купити теличку, посвататися». Молода в цей час колупає припічок. Свати ідуть на сватання непарно. Молодий іде з ними. (Якщо домовляються - В.О.) молода повинна розрізати хліб, не виймаючи ножа. Молодий несе горілку, від молодої закуска. Свати і хазяї домовляються про весілля і гостей.