Рубрики: |
Дівич-вечір (Гільце)
Запрошення на весілля (Кликання) |
---|---|
Населений пункт: | с. Вільхуватка, Нововодолазький район, Харківська область |
Респонденти: | Сопільняк Анастасія Олександрівна (1913) |
Збирачі: | Студенти ХДПІ |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Текст збирача:
Гільце роблять у п’ятницю дружки, які сходилися після роботи в хату молодої. Гільце роблять з верхівки сосни, прикрашають його квітками, різними прянощами, житом. Гільце ставили в хлібину. Також могли гільце робити і по-іншому. Лозину обмакували в тісто і випікали, прикрашали квітками. Ці гілочки в кінці весілля молода роздавала подругам. Коли наряжали гіллячко, співали: «Наше гіллячко рясне, звели його в красне». Молода з дружкою вранці в суботу кличе подружок. Вечором в суботу була вечорина. Дівчата з молодою йдуть, співаючи, до молодого.