Рубрики: |
Сватання
|
---|---|
Населений пункт: | с. Бабенкове, Ізюмський район, Харківська область |
Респонденти: | Каширова Валентина Євдокимівна (~1922), Сухомлін Ганна Сергіївна (1913) |
Збирачі: | Віра Осадча |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Заходять у хату, кажуть: «Добрий вечір! Чи ви свати, чи не ви свати? Чи ми туди попали, чи не туди?» Якщо вже згодна дівка, то кажуть: «Туди, туди!» А як не згодна, кажуть: «Та ні, ми не ваші свати, і ви не туди попали! Шукайте своїх сватів!» А було ще так: заходять свати, сподобалась дівка батькові і матері, а хлопцеві не сподобається, все одно женять! Ото, він підбира собі таких сватів, щоб були під його руку і каже їм: «Як зайдем у хату – падайте! Ото вони поймуть, що я її не хочу» І от було приходять свати до хати, раз! І сват впав, цей, що прийшов! Уже ті, що ждали сватів, догадалися, що вже вони нашої дівчини не візьмуть. Ось які були повір’я.