Рубрики: |
Придане (Скриня, Сундук)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Бабенкове, Ізюмський район, Харківська область |
Респонденти: | Каширова Валентина Євдокимівна (~1922), Сухомлін Ганна Сергіївна (1913) |
Збирачі: | Віра Осадча |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Як їдуть по придане – кожен знає свій наряд, що йому робити на цій свадьбі. Той сіда на подушки, то на сундук, і ото вони домовляються на оглядинах – що кому дарити, за що. Брат, старший чи менший, сіда на сундук. Йому роблять таку палку, на кінці комок з реп’яхів або прядиво. І от значить, сидить він. А цей жених же прийде, кошельком трусе, а дає копійки. А той каже: «Є, за копійки я сестри не отдам! Я горобців драв, сестру годував, не отдам!» А той щось добаве, а цей каже: «Відійди, відійди!» А сам реп’яхами його до чуба, до чуба! І він відійле. А тоді вже добавлять, добавлять, треба ж подратувати!