Рубрики: |
Пришивання квітки
Зустріч у сватів |
---|---|
Населений пункт: | с. Бабенкове, Ізюмський район, Харківська область |
Респонденти: | Каширова Валентина Євдокимівна (~1922), Сухомлін Ганна Сергіївна (1913) |
Збирачі: | Віра Осадча |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Приїзжають по молоду. В них все закрито. Відкупились вони, одчиняють їх двері. Відкупаються у дружки. Пришивають молодому квітку. Квітку кладуть на тарілку і підносять молодому. Молодий з тарілки бере квітку, а на тарілку червонця кладе їм. Пришивають молодому квітку і дружкові, і їдуть до вінця. При вінці у нас не співають. Ну від вінця їдуть вперед до жениха. Приїжджають вони до воріт, стрічають їх батьки, з хлібом і сіллю і крьосні, і челядь там же. Приходять вони до батьків, становляться, батьки поздоровляють їх із законним браком. Молоді кланяються батькам тричі, а тоді одщипують трошки хліба, солять соличкою, і по крапельці з’їдять. Жених цілує батьків нєвєсти, вона цілує женихових батьків, навхрест цілуються. А тоді – ті-тих, ті – тих – навхрест цілуються. Поцілують батьків, тоді їм по чарчиночки нальють, закусять. І мати зв’язує їм руки рушником і заводить до хати.