Рубрики: |
Придане (Скриня, Сундук)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Білка, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Ільченко Галина Олексіївна (1944) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 03.08.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
У суботу «худобу» (посаг нареченої – В.Г.) везуть до молодого ж, молодої. Везуть «худобу»: гардіроб, чи кровать, чи шо є. Січас так ні роди́мця, мабуть, і не возять. А тоді ж везли все, і вишивки́. Я як ішла заміж (я дуже змалу вишивала), шесть рушників вишитих, шесть картін було вишитих, і все-все там. І ще главно нада й повикидать, шоб поротозєйнічали (люди – В.Г.). І простині були вишиті, і на́волоки були пошиті. А батька в мене не було. Так казали: «Оце тобі й без батька!». Думаю, якби не свої руки…А то й мама вишивала, і я вишивала. Були простині й хрестом, і гладдю були вишиті, і з про́швами.
У суботу молода з подругами не гуляла?
Ні, вони тільки оце ж вирядять. Як їдуть же, пошанує мати. По чарці наллє, холодець, було, ставляють, сметану. Бо везли ж дружки, родичі везли придане до молодого. Тоді машинами. А було й кіньми возили. Возили ще й сундуки, я знаю. А тоді ж ото появились шихванери, кроваті появились желізні.