Рубрики: |
Прикмети
"Світильник" ("Меч", "Шабля") Зустріч після вінчання |
---|---|
Населений пункт: | с. Довжик, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Усик Марія Олександрівна (1933), Пузич Антоніна Василівна (1929), Прохорова Анастасія Степанівна (1929) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 30.07.2001 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Після вінчання до кого їхали молоді?
Після вінчання молодий їде до себе додому, а молода до себе. Потом молодий бере всіх своїх сватів, старостів і приходят по молоду. Світилка. Світильник.
Який був світильник?
Світилка носе світильник – букет з цвітів. Букет перев’язаний красною лєнтою, цвіти красиві, і в середині обізатєльно ставляють дерев’яного коня, який тоже перев’язаний красною лєнточкою, шоб ніхто його не вкрав у світилки.
Що це був за кінь?
Він “ходив” із однієї хати до другої.
Що буде, коли коня вкрадуть?
Женіха тоді хтось украде, молода не доживе з ним. Коня вкрали, значіть і жениха вкрадуть. Співали: “Світилочка ласа…” У світильнику було дві свічки, до коня прив’язані. Тільки світилник забрали у хату, коло молодого сидить сестричка, дєвочці дають подержати свічки, свічки горят.