Рубрики: |
Різдвяні святки
Святвечір (Багатий Святвечір) Звізда (Зірка) Колядування |
---|---|
Населений пункт: | с. Катеринівка, Сахновщинський район, Харківська область |
Респонденти: | Мотильова Марія Іванівна (1920) |
Збирачі: | Студенти ХДАК |
Дата запису: | 06.06.1993 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Текст збирача:
6-го січня починається Святий вечір. Діти носять вечерю до знайомих та хрещених батьків. Вони дають дітям подарунки, гостинці. В цей день закінчується піст. Господиня варить кутю (з пшениці або перлової крупи), узвар, пече пироги. Кутю і узвар ставиться на покуття на пучок соломи. (Бо Христос народився у сіні). В цей вечір має вечеряти вся сім’я разом. На стіл не подають молока і м’яса. Сьомого зранку до хати повинен зайти першим чоловік або хлопчик. Це на добро. Ще з досвіта по хатам ходять хлопці со звіздою. Звізду роблять з бумаги, всередину вставляють свічку і ікону. Хлопці вітають з Різдвом Христовим: «Сійся, родися, жито, пшениця». Хлопцям дають гроші і якісь гостинці. Дньом колядують малі хлопці та дівчата: «Колядин, колядин».