Рубрики: |
Весільна неділя
Краяння короваю |
---|---|
Населений пункт: | с. Білка, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Ільченко Галина Олексіївна (1944) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 03.08.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
У молодої – дружко́ різав. І в молодого дружко́ різав. Ото ж як погуляють у неділю, а тоді вже, перед тим, шо розходиться, різали коровай і роздавали.
Дружко́ питав у людей дозволу?
Він же (так як дружко́), так то його був оби́чай. І приспівували:
«Дружко коровай крає,
Семеро дітей має.
Та всі з кошелями,
Й коровай забрали».
Він знає, шо ось коровай ділити. Діле тільки дружко́. (Рушник – В.Г.) розстібають, розмотують. І ріжуть. Той рушник був такий, шо і один по селу ходив. Кудись клали: хай полеже, комусь ще нада буде. (Коровай – В.Г.) роздавали: на тарілки різали, хто там ротозєйнічав, усім давали коровай і шишки. Роздавали.