Рубрики: |
Весільна неділя
Весільні дари Зустріч у сватів |
---|---|
Населений пункт: | с. Білка, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Ільченко Галина Олексіївна (1944) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 03.08.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Із-за стола тільки встануть, благословлять, уже молоду тут подарять. А буває так, шо погуляють тут (у молодої – В.Г.), батьки поблагословлять, і поїхали. Тоді збираються всі, хто на свайбі, і йдуть до молодого, і там тоді дарять молодого й молоду. І ті люди дарять, шо од молодого, і ці люди дарять (що від молодої – В.Г.). Батьки стрічають сина з невісткою. Виходили до хвіртки батько й мати з хлібом, з сіллю, і з вином. І ото стрічали їх у двір. Були такі молоді, шо батьки научували, шоб же ж правува́ла, шоб же ніхто ничого нею не командував. Так казали, і в хвіртку сама спіши, шоб ногою ближче, швидше уступила, і в хату.
Світилка на весіллі де сидить?
Світилка ото вже як молоду привезуть (до молодого – В.Г.), уже воно тоді побіжить, той меч покладуть. А воно вже вольне. Тутечка молоду тільки привезти ж, із мечем, шоб ніхто не вкрав, мабуть, я так думаю. Розбирали молоду. Як привезе до свекрухи, тоді ото посиде за столом, подарять там їхні люди, якшо од молодої не йтимуть. Багато тоді ходили одвідтіль (від молодої – В.Г.), а як у кого нема возможності (або посадить ніде), дак у молодої зразу дарили. То вже як подарять, тоді вже молоду розбирають, знімають цвіти, і всьо.
А хустку на неї запинали?
Та вона й сама напне. Ніхто не напинав. Як цвіти знімуть, а вона ж тоді й покриє голову платочком.