Рубрики: |
Зелені святки
Клечання |
---|---|
Населений пункт: | с. Садове, Близнюківський район, Харківська область |
Респонденти: | Нестеренко Марія Євдокимівна (1913) |
Збирачі: | Студенти ХДАК |
Дата запису: | 20.06.1994 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Перед Тройцею, у суботу, було їдуть батьки до лісу і рубають березу, дуба і інші дерева. Закопують два дерева коло воріт і два перед порогом. Усю хату квітчають. На пол (на долівку – В.О.) трави стелять. Празнують три дні. Квітчання цілий тиждень. Квітчання не викидають, а дають їсти – кози були, вівці. Траву несуть і кидають по житньому полі, щоб жито хорошо росло.
Тройця завжди була у неділю. Наряжають дерево, мужчина входить у хату і благословить: «Здрастуйте, дорогі хазяєва! Хозяїне, поздоровляю тебе зі святою Тройцею. Желаю тобі щастя, здоров’я, і в полі тобі добра желаю врожаю і по хозяйству!» Хазяїн каже: «Спасибі!» і дає подарок, і вони уходять.