Рубрики: |
Сватання
|
---|---|
Населений пункт: | с. Садове, Близнюківський район, Харківська область |
Респонденти: | Нестеренко Марія Євдокимівна (1913) |
Збирачі: | Студенти ХДАК |
Дата запису: | 20.06.1994 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Посилають сватів до молодої. Молоду закривають у кімнату і батьки починають балакать: «Ви тут не бачили синицю – красну дівицю, ми її шукаємо». «Є, у нас». «Ну давайте, покажіть нам». Виводять дочку батьки з другої кімнати. «О, хороша у вас красна дівиця. А ви нам її отдасте?» «Як нєвєста скаже». Якщо согласна, то батьки приглашають до столу. Молода перев’язує сватів рушниками, а молодого платком. Сіли за стіл, випили могарича і розійшлись. На другий раз домовилися їхати до молодого на розглядини.