Рубрики: |
Оглядини (Розглядини)
Запрошення на весілля (Кликання) |
---|---|
Населений пункт: | с. Садове, Близнюківський район, Харківська область |
Респонденти: | Нестеренко Марія Євдокимівна (1913) |
Збирачі: | Студенти ХДАК |
Дата запису: | 20.06.1994 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Поїхали на розглядини, домовились, на коли весілля. А молода готується, збира собі дружок. Дружки приходять до матері молодої, співають під вікнами: «Прибирайся, матінко, прибирайся». Зайшли дівчата, наряжають молоду, щоб йти запрошувать усіх на весілля. Беруть шишки. Старша дружка іде попереду, а подружки сзаду. Співають: «Ой, йшли дружечки рядочком». У кожен двір заходять, молода каже: «Здрастуйте! Просили тато і мама, і я вас прошу приходьте до мене на весілля». Інші дружки співають: «Ой ішли ж дружечки горою, кликали Танечку з собою». Обійшли все село. Погукали всіх.