Рубрики: |
Хрестини
|
---|---|
Населений пункт: | с. Білка, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Ільченко Галина Олексіївна (1944) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 10.08.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Хрестили. Хоть було й таке, шо запрещали, всьоравно хрестили. Або додому батюшка приходив, або у сторожці хрестили, не в церкові. А хрестили всі. Хрестини гуляли всігда. Бували й такі, шо нишком, там партійні були, шо то нищком перехристять і не ‘тмічали. А хрестили всі.
Як кумів вибирали?
Ну кумів, як якась там чи подруга, старалися не брать своїх рідних. А були такі, шо й сестрів брали. А то, яка тобі людина гарна, ту і брали у куми. Хто тобі до душі. Як дитину христе батюшка, тоді ж ото у куми – кри́жма. І ото батюшка як дає дитину, й бере кума в оту крижму. А тоді оце ж на другий день, так як похмелялись, називали «в рай ходили». На другий день гуляли, ото називали «в рай ходили». Гуляли да й усе.