Рубрики: |
Будівництво хати
Облаштування оселі |
---|---|
Населений пункт: | с. Довжик, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Марченко Ольга Іванівна (1923) |
Збирачі: | Наталія Олійник, Мирослава Семенова |
Дата запису: | 28.10.2000 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Хати раніше були хворостяні, поліплені і топтані. В сторчових хатах дерево ставили сторкача, а в рублених клалося. Білили около (зовнішні стіни хати – Н.О.). Хати на рік мазалися тричі: до Паски, до Трійці і до Покрови. Коли мазали хати, то від долівки підводили жовтим, а зверху чорним, щоб виділялося, а зверху могли кривулічки зробити. Підводили також комини. Гардін ніколи не було, були рушники.