Рубрики: |
Купальські розваги
Купальські вінки Купальські ляльки та "дерева" |
---|---|
Населений пункт: | с. Петрівка, Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Немич Ольга Федорівна (1929), Соляник Марина Никифорівна (1915) |
Збирачі: | Віра Осадча |
Дата запису: | 02.03.1993 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
На Івана Купала до річки йдуть, в'яжуть вінки. Ті віночки ставлять на могилки. Співали “Мариноньку”. Плигали через вогонь. Гуляли дівчата з хлопцями. Купальські речі приносили до хати. Запалюють вогонь, переплигують (через нього). Наряжають Мариноньку (куклу), становлять туди, наряджають у різне. І тоді всі співають, несуть її до річки і топлять. Співають так: «Минається Петрівочка, минається, Зозуленька ховається», бо зозуля тоді вже не співає і ховається.