Рубрики: |
Викликання (заклички) дощу
Купальські розваги Купальські вінки Молебни |
---|---|
Населений пункт: | с. Одноробівка, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Огородникова Зінаїда Іванівна (1931) |
Збирачі: | Віра Осадча, Студенти ХДАК |
Дата запису: | 23.05.1992 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Всі ідуть до ставка. Вінки плетуть з волошків, з ромашки. Вечером розжигають вогнище. Плигають через нього. Вибирають дівчинку, називають Маринкою. Вінки пускають на воду. В який бік попливе – туди і заміж вийде. Співають: «А у Івана жінка Олена». Якщо дощу немає, то батюшка з людьми іде у поле і просять Бога дощу: «Прости нас, Господи, за наші гріхи. Пошли нам, Господи, дощу».