Рубрики: |
Купальські розваги
Купальські вінки Купальські ляльки та "дерева" |
---|---|
Населений пункт: | с. Киселі, Первомайський район, Харківська область |
Респонденти: | Сидоренко Cофія Гнатівна (1914), Москаленко Христя Максимівна (1904), Котляр Варвара Харитоновна (1909) |
Збирачі: | Віра Осадча, Студенти ХДАК |
Дата запису: | 21.03.1993 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
«Купався Іван та й у воду упав», «Ой на Івана, на Купала», «Купався Іван» - співали, ходили кругом вишні. Ввечері збираємось і співаємо: «Закувала зозуленька рано-вранці на погості!», «На Івана ягід нарвала». Плели віночки, кидали їх у воду. Несуть усі віночки: синочки і дочки. Вишню ломали і в воду кидали, ягоди з’їдали. Топили коло води костьор, з тією ж вишнею. Плигали через костьор.
Дівчата збирають вишню, уже з ягодою, танцюють коло неї, наквітчають, водять таночки. (Співали - В.О. ) «Купався Іван, і у річку упав». Кидали віночки, куди квітка попливе, туди і заміж.