Рубрики: |
Щедрий вечір (Щедрий святвечір), Меланки
Новий рік (Василя) Ворожіння на Різдвяні святки |
---|---|
Населений пункт: | с. Кам'янка, Ізюмський район, Харківська область |
Респонденти: | Терновська Ганна Максимівна (1917), Криса Уляна Іванівна (1913), Здоровець Ганна Олексіївна (1918), Іванюшенко Надія Тимофіївна (1923), Лагун Ніна Максимівна (1921) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 02.07.2002 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Під Новій год, це колись дівчата ворожили: “Чи вийду заміж чи ні?”. І коляки на тинах в’язали
Як в’язали?
Одщітать нада 12 коляк, а 12 чи 13 перев’язать лєнтою. А тоді приходе і дивиться, чи вона в корі, чи обтесана?
На другий день дивиться?
На другій день. Як обтесана коляка – значіть за бідного вийде заміж, як вона в корі – то за багатого вийде заміж. Тоді дівчата кидали чобати через ворота. Оце все у дванадцятім часу ночі робиться. Виходе й кида чобати, куди передком, куди заміж вийде. Чи туди, чи туди, чи може назад у двір упаде – то ше сидітимеш дома. І такого буває.