Рубрики: |
Воздвиження (Здвиження)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Чепелі, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Зозуля Петро Маркович (1910) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 22.07.2000 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Що в цей день не можна робити?
У ліс ходити.
Чому?
Гадюк багато. Є легенда така і вона здавна. Я може б і не повірив, це розказував мій брат. Вони, село Рогозянка, а там ліс. Поїхали в ліс по груші, хароші там груші були в лісі, лісні. Поїхали веломашиною із жінкою шоб назбирати цих груш. І коли стали збирати, подивились, а їх куча (гадюк – Н.О.). І каже: "Злазяться, злазяться, вони нас не трогають, і ми їх не трогаєм". Ну полякались і скоренько, скіки там назбирали, тікати з лісу. Приїжжяють до жінчиних батьків і розказують. "Та чи ви самосшедчі? Хіба ж в оцей день можна в ліс їхати?" "Та ми ніколи, ну чули шо таке є вроді". Імєйте в виду, шо вони злазяться, їх кучі, вони мирні, людей не тронуть, ну перелякаться можно. Їх сила злазиться в кучі. Каже: – І дійствітєльно ми їх побачили скіки, і лізуть, і лізуть, і все в кучу, в кучу.