Рубрики: |
Сватання
|
---|---|
Населений пункт: | с. Чепелі, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Зозуля Петро Маркович (1910) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 22.07.2000 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Вибирає дівку, там родичі в Дергачах чи в Рогозянці і договарюються і йдуть сватати. Два чоловіки, два старости і жених. Були такі моменти, шо і в глаза друг друга не бачіли. Ну а так по родича, по знакомих, по совєту йдуть (заміж – Н.О.). А потом батьки балакають із старостами, а ті (молоді – Н.О.) йдуть у другу хату, дивляться друг на друга, понаравляться, побалакали. Єслі понаравилися друг другу, а вони ж виходять сюди до батьків, кажуть шо ми согласні. Ну а батьки потом договарюються на коли свальбу, шо, як.
А хліб?
Хліб вони (старости – Н.О.) клали зразу, а як молоді не согласні, хліб забирали і йшли додому. А єслі молоді згодні, і старі згодні, молода січас одрізала кусок хліба, шоб не позадкували, а то ж можуть забрати хліб назад. Якшо вона відрізала, тоді його ніззя брати назад.