Рубрики: |
Весільна неділя
Весільні чини Весільні дари |
---|---|
Населений пункт: | с. Чепелі, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Капусник Уляна Григорівна (1914) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 22.07.2000 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Калдовники були. Розсердилися там на молодого чи на молоду. І шо вони зробили? Та це у нас тоже таке було, як Клавку заміж віддавали. Раніче ж тоді запрягали коней і дзвонки вішають. І підвід три їде. Їде молодий, їде старшій буярин, кроме того буяринів штук три-чотирі, світилка одна, світилка друга, свашка, друга свашка, дружко, піддружий, два старости. Свальба там велика їде по молоду. І треба їх усіх пов’язати обізатєльно. Бабів платками, а мужиків рушниками, а буярів носовиками
На руку?
На руку, світилок платками. Їдуть дві-три підводі, а коні стали. Шо робити? Сиділи, сиділи. А в мене дідусь знав (що треба робити в такій ситуації – Н.О.), та нічого не передав. Знав він, як зуби заговарювати, як болять. І нічого не передав. Візник, погладив, погладив (коней – Н.О.), пішли. Так вони як рвонули, тіки бережися.