Рубрики: |
Купальські розваги
Купальські вінки Купальські ляльки та "дерева" |
---|---|
Населений пункт: | с. Чепелі, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Петік Анастасія Максимівна (1916) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 22.07.2000 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Пустирь там був, зелено, гілку марини уквічували яблуками, вишнями, які дві держалися одне за одне. Марина була, дерево таке. І ото ми ту Марину, такий красивий кущ зрубували, хлопці, дівчата. І так столик робили кругом, на землі. Кругом обкопували круг, а тут нижче обкопували, шоб столик наверху оставався. Шо ми сідали кругом столика, сідали і співали: Через мариночки, скакали дівочки… І стрибали через цю Марину. Кругом столик, на цьому столику стояла Марина укопана. А тут підкопали, шоб сідати було, нижченько. Обкопували ярочок і опускали туда ноги, сідали, шоб тіки ноги були у ярочку біля Марини. Вінки плели, не сиділи ми так, сиділи в вінках. Вінки із цвітів разних. І їли там. А при закінченні (святкування – Н.О.), тоді несли ті вінки до ставка. Кидали, куди кому заміж іти. А ще забралися за руки, всі ходили навколо Марини і співали.