Рубрики: |
Святвечір (Багатий Святвечір)
Меблі Вечірники |
---|---|
Населений пункт: | с. Черкаські Тишки, Харківський район, Харківська область |
Респонденти: | Близнюк Віра Пилипівна (1926) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 05.07.1996 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Мати внесе сіна, кладе на лаву, дівани дерев’яні, покладе сіна, а тоді бере кутю станове і бере узвар станове, бере хрестики з соломи робе і станове у кутю і в узвар. Оце вона поставе і стоїть.
Як вона в узвар ставе?
Там же і груші лісові і яблука, такий канпот зварений. Він же откритий і вона возьме і покладе зверху. У кашу вона встроме, а це покладе. Кутя, каже на покуття, а узвар на базарь. І раньче до звізди не їли, поки вечірня зіронька не зойде, не їли. А потом начінають ту кутю їсти. По-моєму днів три їли кутю. Їли ту кутю поки поїдять. До куті друге шось становлять, їдять.
До батька, напримєр хрещеного і до матері хрещеної несе хрещеник кутю, озвар несе, бутилку водки несуть, а ті тоді вже подарком одкупляються.
Що він говорив, коли заходив?
А оцього я вже вам і не скажу.