Рубрики: |
Оберегові та лікувальні традиції
Вербна неділя |
---|---|
Населений пункт: | с. Черкаські Тишки, Харківський район, Харківська область |
Респонденти: | Близнюк Віра Пилипівна (1926) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 05.07.1996 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Було колись нарубають верби, кладуть у церкві, а тоді батюшка мирує, і дає вербу. Колись же так, хрестик пише на лобі, оливкою. І дає там гилку чи дві, хто скіки попросе. Тоді приходють із церкви, у хаті поставлють у святий вугол, і стоїть вербичка. А весною тоді як виганяють уже худобу, так ото беруть той прутик і б’ють (легенько – Н.О.) корову, гонють свяченою вербичкою. Як приходють із церкви з вербою, хто дома, того начінають вербою бить і кажуть:
Верба б’є, не я б’ю,
Через тиждень – Великдень
От недалечко червоне яєчко.