Рубрики: |
Одяг
Взуття Головні убори |
---|---|
Населений пункт: | с. Черкаські Тишки, Харківський район, Харківська область |
Респонденти: | Близнюк Віра Пилипівна (1926) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 05.07.1996 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Полотняні сорочки були. А юбку пошиють широку, довгу, штанів їх не надівали. Кохточки, свитки називалися. Кірась називався. Кірась із вусами. І ото в такому ходили. А літом там якісь пінжачки чи кохти шили.
А спідниці як шили?
Із оборками шилися, а то просто складиками. Отут збере (у поясі – Н.О.), а вона ж широка юбка.
Стрічки якісь нашивали на низу?
Нашивали такі лєнточки, вони як блищать вроді. І лєнточки там нашивали по дві, по три унизу, вони красиві були юбки.
Кофточки з баскою були?
Ага, бувало ото йде, як пава пливе. Черевики якісь носили. Каже мама, як пішли з батьковим братом купувати, так міні каже як купили, так носки позадирались. Це в неї нога мала була, так як на лижах було ходю. Мама носила очіпок, поки і вмерла, носила очіпок.
Оце ж вона як виходе заміж, і зразу очіпок надіва, це вона шо вже замужем. Шоб бачіли, шо вона замужем. Очіпки шили з любої попавшої матерії, шиють очіпок. І сама шила бабушці очіпок. Ну так якби як шапка яка, тіки ото бере і напереді зав’язує. Було із зубчіками (зубчики спереді, на лобі – Н.О.) Бува такими тут на краю зубчіки, зубчіками вшито. Хто як хотів. А кармани були.