Рубрики: |
Прикмети
Народна магія |
---|---|
Населений пункт: | с. Мала Вовча, Вовчанський район, Харківська область |
Респонденти: | Передиста Ольга Федорівна (1929) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 18.07.2003 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Коли худобу виганяють на попас, так вроді дубцем виганяєм (вербовою гілочкою – Н.О.). Коли не було довго дощів, то на могилу утопленика треба було воду лити.
Скільки відер води?
якшо вони втрьох ідуть, то по цеберці води несуть. Йшли до криниці обливалися і так пообливаються, шо кажде мокре. І к вечеру дощ піде. Коли град був, то треба на вулицю викинути кочергу і була у нас лопата, шо хліб колись садовили в піч, і ту лопату. Це міні в помку (запам’яталося – Н.О.). І я тепер коли град піде, маленька така кочережка є, кидаю на вулицю.