Рубрики: |
Громадські толоки
Будівництво хати |
---|---|
Населений пункт: | с. Зимовенька, Шебекінський район, Бєлгородська область |
Респонденти: | Яловенко Ганна Архипівна (1931) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 27.09.2003 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
У нас у Зимовеньці одна женщина жила, бабушка, кажде літо горіла. Як тіки загримів грім, ударив, так в її хату попадає. Она одинока була, старенька. Згорав обично верх (покрівля хати – Н.О.), крили ж соломою, стіни цілі. Село зноситься, хто скільки дасть: хто руб, хто 50 копійок дасть, то тоді великі були гроші. І помогали, приходили. Плотники робили їй бесплатно, колхоз дерево давав. Приїзжала експедиція і сказали: проходе желізна руда. Потім на цьому місті вже не строїлись, боялись, а хату знесли.