Рубрики: |
Рядження ("Циганщина")
|
---|---|
Населений пункт: | смт Краснокутськ, Краснокутський район, Харківська область |
Респонденти: | Анастасія Степанівна Дубинка (1928) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Микола Пазич , Олександра Тимченко |
Дата запису: | 08.08.2013 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Ну а як оце рядилися “в цигани”?
Ну наряжалися ж і ходили із торбами попід хатами. В кого курку вкрадуть, в кого яйця заберуть де…
А сватів у вас перекидали у воду там, в калюжу?
Возили, як зімою – на саночках, а як літом – на возику. Якшо є дощ, то перекинут, а як нема дощу, то ніде не перекинут, бо сухо кругом. Це хіба наллют у ночви, то можуть кинути…
А в вас “підковували” людей? “Кували” на свадьбі?
Кували, кували!
За гроші?
Загроші!
А хто “кував”?
Та хлопці якісь, дядько “кував”: той гроші збирав, той сто грам наливав і закусювати давав. І отой прийде, кає: “Підкуй мене!”, кине (гроші – К.К.) там... А тоді ж копійки гроші були – підеш, на руб купиш шість хлібин, о!..
Редакція сайту ставиться з повагою до всіх етнічних і релігійних груп. Також ми розуміємо погляди прихильників мовного пуризму. Публікація образливих або лайливих слів є необхідністю задля збереження фольклорних матеріалів у тому вигляді, в якому вони побутували на момент запису.