Рубрики: |
Купальські розваги
Купальські вінки Купальські ляльки та "дерева" Купальське багаття |
---|---|
Населений пункт: | с. Максимівка, Сахновщинський район, Харківська область |
Збирачі: | Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 06.11.1992 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Текст збирача.
Дівчата із червоних ягід плели намисто, вінки із рожі. Хлопцям дарили парочку рож. На березі річки чи ставка розпалювали вогнище так, щоб можна було відразу плигнути у річку. Того, хто боявся пригати через вогонь чи до річки, легенько били будяком: «будяка получе». Як напригаються, то вирубають гілляку із червоними ягодами, що зветься «щастям» («щоб щастя було») та з великою обережністю, щоб не пообпадали ягідки, вкопували у землю. Під ним розстеляли рушник, на нього клали їжу, вино. Потім сідали під щастя та їли. Після цього танцювали під музику. Вінки кидали у воду. Гілку з ягодами залишали на березі укопаною, щоб птахи поклювали ягідки: «Наше щастя по всім світу пронесуть». Танцювали слідуючі танки: бариня, сірбіяночка, полька-какєтка, краков’як, карапет, козачок, яблучко, нареченька.