Рубрики: |
Дівич-вечір (Гільце)
Придане (Скриня, Сундук) |
---|---|
Населений пункт: | с. Новомиколаївка Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Кравченко Марія Михайлівна (1909), Лабуз Ганна Олександрівна (1910), Голуб’ятник Марія Семенівна (1926), Таран Олександра Максимівна (1930) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 04.08.1995 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Коли вили гільце?
У суботу ввечері вили гільце в молодої і в молодого. У молодого рідко, а бувало шо і в нього вили гільце.
Коли забирали сундук?
Сундук брали в суботу на ніч. А в кого молоді, як приїдуть сюди в неділю, тоді і сундук відправляють. Співають, коли беруть сундук: "Продав, продав батько дочку…". Коли беруть сундук, дають викуп, договоряються сестра чи брат продає, мале якесь. А то невістки продають, було і платки дають (від молодого – Н.О.), і на плаття, хто як договориться. Кому чобати даже купують.