Рубрики: |
Весільні чини
Посад Пришивання квітки |
---|---|
Населений пункт: | с. Новомиколаївка Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Кравченко Марія Михайлівна (1909), Лабуз Ганна Олександрівна (1910), Голуб’ятник Марія Семенівна (1926), Таран Олександра Максимівна (1930) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 04.08.1995 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Сватів поставлять до порога і співають, до молодої як приїдуть, а ті стоять та і співають: "Ой доки ж ми та й стоятимим…". Виносять їм по рюмочці, закусити і приглашають в хату.
(Як пришивали квітку молодому) співали: "Ой дай, мати, голку…" та: "Ой, зятю хороший…".
Хто керував весільним процесом?
Самий главний на свайбі – дружко. І молоду заводе за стіл, молодого заводе. Дружко завів за стіл молоду, а тоді заходе молодий. Молода сидить за столом, нахилилася, він (молодий – Н О.) піднімає молоду, поцилує і сяде.