Рубрики: |
Вечорниці
|
---|---|
Населений пункт: | с. Новомиколаївка Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Кравченко Марія Михайлівна (1909), Лабуз Ганна Олександрівна (1910), Голуб’ятник Марія Семенівна (1926), Таран Олександра Максимівна (1930) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 04.08.1995 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
А ви як складалися на вечорниці, олію несли, карасин?
Складалися. Ми з тьоткою договорялися: “Тьотко, ви нас пустіт, ми тіко вдень посидимо, дівки там які ще. – Та ладно. – Ну ми вам принесем по мисці муки, по мисці пшона, по півлітри олії і по чотирі чи по дві жмені прядіва”. Позносились, ходим же. Доходили до Рожества, уже наша тьотка не так, то двері не зачінили, то вже холоду напустили: “Давайте, дівчата, ще шо-небудь”. Та як же його дома вкрасти? Я просю невістку: “Нянько, зав’яжіть міні пшона у вузол і я однесу, винесу шоб же ж не бачили”.