Рубрики: |
Облаштування оселі
|
---|---|
Населений пункт: | с. Новомиколаївка Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Корх Анастасія Степанівна (1924) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 04.08.1995 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Комін і на пічі мазали глиною. Не бралася ця глина, оце як притулишся, вона як краска, не вимазуєшся. А в основном же діти на лежанці, на пічі, і ото там помазано і підведено красіво, рівно жовтою глиною.
А нічого там не малювали?
Нє, не малювали нічого, а просто чісто, красиво так здєлано жовтою глиною. І ото хоч трись спиною, хоч не трись, она не береться. Сама по собі єсть ось на броду, єсть там красна глина і жовта глина. Водою розведеш, помажеш, висохне і всьо, не береться нічого, як краска.
Цвіти робили. Цвітну бомагу купували, а хто даже з кукурузиння робив та красили тоді. Оце з кукурузиння тоненьке як обчистиш кукургузу, і ото листочки з качана кукургузи покрасиш, уже з спілого качана. І ото робили цвіти і прикрашували. У хатах в основном ікон було багато, рушники повишивані. Ну у нас не було з кукурузиння, а в нас купували і робили сами з бомаги, прикрашували ото в хатах.
Лампадка під празники, у нас всігда горіла під празники і під неділю. А під празники обізатєльно.Вона горить всю ніч чи якийсь час?
Поки я спати лягаю, було горить.