Рубрики: |
Водохреща (Хрещення, Йордань, Водосвяття)
Виганяти кутю (Мороза) Освячення |
---|---|
Населений пункт: | с. Іванівка, Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Пашкова Поліна Прохорівна (1914) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 14.08.1994 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Збираємо сіно, виганяєм кутю.
А як виганяли кутю?
Били по святому вуглі і кричали: “Геть, кутя, із покутя, а озварь на базарь, а дєнюжки в карман”. А сіно прибирали і як квочічка квокає, значіть підкладаєм під квочічку потрошку, шоб квочічка водила курят.
Бабу з льоду робили, бурячком обіллють, шубу зроблять. А тоді приходять Водосвятіє, приходять святити воду, святять воду. Начінають, як воду посвятили, пускати голубів уверх, а тоді стріляють. І вверх, і в бабу.
А голубів прикрашали?
Прикрашали обізатєльно. Красили бурячком, крила, шийку і хвостик, були крашені. І хрест різали із льоду, вирізали і ставляли коло баби на Іордані. Хліб і сіль. А тоді як посвяте піп, ту хлібинку розріжуть і роздадуть усім за царство небесне.