Рубрики: |
Весільні дари
"Чесність" молодої Рядження ("Циганщина") Післявесільні викупи та розваги ("Житниця") |
---|---|
Населений пункт: | с. Іванівка, Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Пашкова Поліна Прохорівна (1914) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 14.08.1994 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Дві бутилки з’язували красними нитками, а тоді її роз’язували на другий день і пили. І співали: “Ой варьоха ти варьоха…”. Це коли молода чесна була. На стіл ще викидали красний прапор.
Що відбувалося на другий день весілля?
Курей, гусей рубають, нажарють. Посеред двору огнище розводять. Пострибають через те огнище, я сама так робила. В цигани ж понаряжаємось. А тоді попишемл хто шо даре на комінку. Шоб невістка молода помазала. Мішок пшениці, козу, ягницю, все писали. У понеділок молода должна була зварити борщ, і продають: руб – тарілка.
Редакція сайту ставиться з повагою до всіх етнічних і релігійних груп. Також ми розуміємо погляди прихильників мовного пуризму. Публікація образливих або лайливих слів є необхідністю задля збереження фольклорних матеріалів у тому вигляді, в якому вони побутували на момент запису.