Рубрики: |
Народна магія
Вербна неділя |
---|---|
Населений пункт: | с. Григорівщина, Шишацький район, Полтавська область |
Респонденти: | Ївга Леонтіївна Головко (1910) |
Збирачі: | Світлана Антоненко, Валентина Антоненко |
Дата запису: | 15.02.2024 |
Транскриптори: | Світлана Антоненко |
Текст збирача
Текст збирача.
На вербну неділю вранці ламали молоді гілочки верби і били кожного в сім'ї (легенько), щоб не хворіти і при цьому казали: "Не я б'ю, верба б'є, через тиждень Великдень, недалечко червоне яєчко".
Коли весною вперше бачили, як цвіте ряст, то зривали гілочку цвіту і топтали, примовляючи: "Топчу, топчу, ряст, ряст, Бог здоров'я дасть, дасть, на другий рік діждати, ряст топтати". Вірили, що це принесе здоров'я, допоможе діждатися наступного року.