Рубрики: |
Поховально-поминальні звичаї
|
---|---|
Населений пункт: | с. Григорівщина, Шишацький район, Полтавська область |
Респонденти: | Ганна Терентіївна Кармазин (1940) |
Збирачі: | Світлана Антоненко |
Дата запису: | 01.01.2023 |
Транскриптори: | Світлана Антоненко |
Текст збирача
Текст збирача.Коли помирала людина, то на девʼятий, сороковий день і через рік після смерті збирали "нічки". Приходили старі жінки (переважно жінки, про чоловіків, щоб були, не пам'ятає - С.А.), вечеряли, пили вино. Світили свічки і сиділи цілу ніч. Можна було тихо говорити, але не голосно, ждали коли прийде душа – дивилися на тінь свічки, як вона колихається, які фігури на тіні.