Рубрики: |
Головні убори
Весілля Передвесільні обряди |
---|---|
Населений пункт: | с. Нижня Сироватка, Сумський район, Сумська область |
Респонденти: | Кондратенко Марія Миколаївна (1937) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, Анна Гавриленко |
Дата запису: | 08.08.2020 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Коли всіх покликали, що роблять?
Ідуть до нівєсти. Раньше ходили цвіточки робили ж там оті, шо приколюють, дівчата.
А з чого їх робили?
Із бомаги робили цвітної, красили тоді ж порошки були, красять, а тоді відтіля, як покраситься бомага, у стеарину, парахвін, парахвін розтоплять, шоб цвіточок стояв тоді харашо. І вінки. Ну хвата то хватою, а були вінки тоді, бачиш, іздумала я.. Вінок робили отакечки, а вінок було, тоже, цвіточки робили із стеарину. Білий вінок, не цвітастий, не який шоб цвіти були. А всі квіточки були біленькі, біленькі, біленькі. І тоді такі бубончики з стеарину на проволочкі.
Що з тими квіточками робили?
Приколювали і дружкам, і подружкам. У молодого була більша квітка, більшу квітку, і молодій тоже цепляли квітки. Тим – більші, а оцим – невеличкі робили квіточки, листочки.