Рубрики: |
Весілля
Передвесільні обряди Запрошення на весілля (Кликання) |
---|---|
Населений пункт: | с. Червлене, Лебединський район, Сумська область |
Респонденти: | Цебро Параска Тимофіївна (1936), Лозова Марія Павлівна (1936), Дмитрієва Ольга Андріївна (1930) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, К.М. Вірівська |
Дата запису: | 09.06.2017 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Коли молода приглашать на свайбу родичів ішла?
У суботу. У суботу вона ходе з старшою дружкою. У нас так не дуже було заведено, я знаю з Олександрівки як приходила Галька до Івана, до Стехвана. У тому, в цвітах, у стьожках. Так, як положено, молода, приглашала молодих туди ж ото. І приглашають дружок на вечерю. Як називалося? Дру́жбини. А тоді А тоді ввечері ж ото гуляють, у молодої дружки гуляють і бояри приходять і ті, дружки. Поспівають, погуляють і розходяться.
Що казала, коли приглашала родичів на свайбу молода?
«Кликали батько й мати, і я кличу – приходьте до мене на свайбу». Поклика́йло був. Ну покликайло общих людей.
А хто це – покликайло?
Ну оце ходе на свайбу. Із родичів хтось. Це так би, як мене найняли: туди, туди, туди, дали список. І я ото приходжу: «Приходьте до нас, пожалуста, на свайбу». «Приглашав батько й мати, й я приглашаю: приходьте до нас на свайбу». Ну молода ходе це вона дружок, молода (кличе – В.Г.). А як на свайбу гулять, так покликайло. Покликайло ходе.