Рубрики: |
Зелена неділя (Трійця)
Івана Купала (Купала) |
---|---|
Населений пункт: | с. Польова, Дергачівський район, Харківська область |
Респонденти: | Бакаленко Катерина Василівна (1924), Гнєнна Парасковія Григоровна (1916), Запорожець Ганна Арсентіївна (1917), Пєтік Ольга Михайлівна (1931) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Мирослава Семенова |
Дата запису: | 27.11.1991 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Текст збирача.
Липку рубають. Цвети ставлять чебрець. Ворота. Устромляють гілки з липи, тополі, кленка, любисток. Співає дітвора «А на Петра хліб пекла, А на Йвана вибирала». У Дворічному Куті 5 км від Польової пригали через будяк. «Через те Купало Відьма плигала». Будяк у річку і сами у річку. Хватаємо цвітки жоржин, умиваємось, щоб красиві були.